Oleje silnikowe do TOYOTA RAV 4

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 69 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
TOYOTA RAV 4 III (_A3_) Electric (QEA38)
2012.12
2014.08
EM
156
(115)
SUV
TOYOTA RAV 4 III (_A3_) 2.0 (ZSA35_, ZSA35R)
2008.12
2013.06
1987
3ZR-FAE
158
(116)
SUV
TOYOTA RAV 4 III (_A3_) 2.0 (ZSA35)
2009.03
2013.06
1987
3ZR-FAE
148
(109)
SUV
TOYOTA RAV 4 III (_A3_) 2.0 4WD (ZSA30_, ZSA30R)
2008.12
2013.06
1987
3ZR-FAE
158
(116)
SUV
TOYOTA RAV 4 III (_A3_) 2.0 4WD (ZSA30)
2009.03
2013.06
1987
3ZR-FAE
148
(109)
SUV
TOYOTA RAV 4 IV (_A4_) 2.0 (ZSA42)
2012.12
2019.09
1987
3ZR-FE
143
(105)
SUV
TOYOTA RAV 4 IV (_A4_) 2.0 (ZSA42)
2012.12
2019.09
1987
3ZR-FE
146
(107)
SUV
TOYOTA RAV 4 IV (_A4_) 2.0 4WD (ZSA44_, ZSA44R)
2012.12
2018.10
1987
3ZR-FAE
151
(111)
SUV
TOYOTA RAV 4 IV (_A4_) 2.0 4WD (ZSA44_)
2015.04
2018.10
1987
3ZR-FAE
151
(112)
SUV
TOYOTA RAV 4 IV (_A4_) 2.0 4WD (ZSA44)
2012.12
2019.09
1987
3ZR-FE
146
(107)
SUV
TOYOTA RAV 4 IV VAN (_A4_) 2.0 VVTi 4WD (ZSA44)
2012.12
2018.11
1987
3ZR-FAE
152
(112)
Furgon/SUV
TOYOTA RAV 4 IV VAN (_A4_) 2.0 VVTi 4WD (ZSA44)
2012.12
2018.11
1987
3ZR-FAE
151
(111)
Furgon/SUV
TOYOTA RAV 4 V (_A5_, _H5_) 2.0 (MXAA52)
2018.12
1987
M20A-FKS
175
(129)
SUV
TOYOTA RAV 4 V (_A5_, _H5_) 2.0 AWD (MXAA54)
2018.12
1987
M20A-FKS
175
(129)
SUV
TOYOTA RAV 4 V (_A5_, _H5_) 2.0 VVTi (MXAA52)
2018.12
1987
M20A-FKS
150
(110)
SUV
TOYOTA RAV 4 V (_A5_, _H5_) 2.0 VVTi (MXAA52)
2018.12
1987
M20A-FKS
173
(127)
SUV
TOYOTA RAV 4 V (_A5_, _H5_) 2.0 VVTi AWD (MXAA54)
2018.12
1987
M20A-FKS
150
(110)
SUV
TOYOTA RAV 4 V (_A5_, _H5_) 2.0 VVTi AWD (MXAA54)
2019.02
1987
M20A-FKS
173
(127)
SUV
TOYOTA RAV 4 V VAN (_A5_, _H5_) 2.0 VVTi (MXAA52)
2018.12
1987
M20A-FKS
175
(129)
Furgon/SUV
TOYOTA RAV 4 V VAN (_A5_, _H5_) 2.0 VVTi AWD (MXAA54)
2018.12
1987
M20A-FKS
175
(129)
Furgon/SUV
TOYOTA RAV 4 IV (_A4_) 2.0 D (WWA42_)
2015.10
2018.11
1995
2WW
143
(105)
SUV
TOYOTA RAV 4 IV VAN (_A4_) 2.0 D4d (WWA42)
2015.10
2018.11
1995
2WW
143
(105)
Furgon/SUV
TOYOTA RAV 4 III (_A3_) 2.0 4WD (ACA30_, ACA30R)
2006.02
2013.06
1998
1AZ-FE
152
(112)
SUV
TOYOTA RAV 4 IV (_A4_) 2.0 D (ALA40_, ALA40R)
2012.12
2018.11
1998
1AD-FTV
124
(91)
SUV
TOYOTA RAV 4 IV (_A4_) 2.0 D 4WD (ALA41_)
2013.01
2018.11
1998
1AD-FTV
124
(91)
SUV
TOYOTA RAV 4 IV VAN (_A4_) 2.0 D4d (ALA40)
2012.12
2018.11
1998
1AD-FTV
124
(91)
Furgon/SUV
TOYOTA RAV 4 IV VAN (_A4_) D4d 4WD (ALA41)
2013.11
2018.11
1998
1AD-FTV
124
(91)
Furgon/SUV
TOYOTA RAV 4 III (_A3_) 2.2 D (ALA35_)
2008.12
2013.06
2231
2AD-FHV 2AD-FTV
150
(110)
SUV
TOYOTA RAV 4 III (_A3_) 2.2 D 4WD (ALA30_, ALA30R)
2008.12
2013.06
2231
2AD-FHV 2AD-FTV
150
(110)
SUV
TOYOTA RAV 4 III (_A3_) 2.2 D 4WD (ALA30_, ALA30R)
2006.02
2013.06
2231
2AD-FHV
177
(130)
SUV
TOYOTA RAV 4 III (_A3_) 2.2 D 4WD (ALA30_, ALA30R)
2006.02
2012.12
2231
2AD-FTV
136
(100)
SUV
TOYOTA RAV 4 IV (_A4_) 2.2 D 4WD (ALA49)
2012.12
2019.09
2231
2AD-FHV 2AD-FTV
150
(110)
SUV
TOYOTA RAV 4 IV VAN (_A4_) 2.2 D4d 4WD (ALA49)
2012.12
2018.11
2231
2AD-FTV
150
(110)
Furgon/SUV
TOYOTA RAV 4 III (_A3_) 2.4 (ACA36, ACA38)
2005.11
2013.12
2362
2AZ-FE
170
(125)
SUV
TOYOTA RAV 4 III (_A3_) 2.4 4WD (ACA31, ACA33)
2005.11
2013.06
2362
2AZ-FE
170
(125)
SUV
TOYOTA RAV 4 MK VI (_A6_) 2.5 HEV
2025.12
2487
1VM A25A-FXS
186
(137)
SUV
TOYOTA RAV 4 MK VI (_A6_) 2.5 HEV E-Four
2026.01
2487
A25A-FXS
222
(163)
SUV
TOYOTA RAV 4 MK VI (_A6_) 2.5 HYBRID
2026.02
2487
A25A-FXS
185
(136)
SUV
TOYOTA RAV 4 MK VI (_A6_) 2.5 HYBRID E-Four (AXAL64)
2026.02
2487
A25A-FXS
194
(143)
SUV
TOYOTA RAV 4 MK VI (_A6_) 2.5 Plug-in Hybrid 270 (AXAL62)
2026.02
2487
A25A-FXS
272
(200)
SUV
TOYOTA RAV 4 MK VI (_A6_) 2.5 Plug-in Hybrid 300 E-Four (AXAL64)
2026.02
2487
A25A-FXS
309
(227)
SUV
TOYOTA RAV 4 V (_A5_, _H5_) 2.5 Hybrid (AXAH52)
2018.12
2487
A25A-FXS
218
(160)
SUV
TOYOTA RAV 4 V (_A5_, _H5_) 2.5 Hybrid AWD (AXAH54, AXAL54)
2018.12
2487
A25A-FXS
222
(163)
SUV
TOYOTA RAV 4 V (_A5_, _H5_) 2.5 Hybrid AWD (AXAP54, AXAP54L)
2020.09
2487
A25A-FXS
306
(225)
SUV
TOYOTA RAV 4 V (_A5_, _H5_) 2.5 VVTi AWD (AXAA54)
2018.12
2487
A25A-FKS
203
(149)
SUV
TOYOTA RAV 4 V VAN (_A5_, _H5_) 2.5 Hybrid (AXAH52)
2018.12
2487
A25A-FXS
218
(160)
Furgon/SUV
TOYOTA RAV 4 V VAN (_A5_, _H5_) 2.5 Hybrid AWD (AXAH54)
2018.12
2487
A25A-FXS
222
(163)
Furgon/SUV
TOYOTA RAV 4 III (_A3_) 2.5 (ASA38)
2008.11
2013.06
2494
2AR-FE
180
(132)
SUV
TOYOTA RAV 4 III (_A3_) 2.5 4WD (ASA33)
2008.11
2013.06
2494
2AR-FE
180
(132)
SUV
TOYOTA RAV 4 IV (_A4_) 2.5 (ASA42)
2012.12
2018.11
2494
2AR-FE
180
(132)
SUV
TOYOTA RAV 4 IV (_A4_) 2.5 4WD (ASA44)
2012.12
2018.10
2494
2AR-FE
180
(132)
SUV
TOYOTA RAV 4 IV (_A4_) 2.5 Hybrid (AVA42_)
2015.11
2018.11
2494
2AR-FXE
197
(145)
SUV
TOYOTA RAV 4 IV (_A4_) 2.5 Hybrid 4WD (AVA44, AVA44_)
2015.11
2018.11
2494
2AR-FXE
197
(145)
SUV
TOYOTA RAV 4 III (_A3_) 3.5 4WD (GSA33)
2005.11
2012.12
3456
2GR-FE
273
(201)
SUV
TOYOTA RAV 4 III (_A3_) 3.5 4WD (GSA33W)
2005.11
2012.12
3456
2GR-FE
280
(206)
SUV
Pokaż więcej
TOYOTA RAV 4 II (_A2_) 1.8 (ZCA25_, ZCA26_, ZCA25W, ZCA26W)
2000.08
2005.11
1794
1ZZ-FE
125
(92)
SUV
TOYOTA RAV 4 II (_A2_) 2.0 D 4WD (CLA20_, CLA21_, CLA20R, CLA21R)
2001.05
2005.11
1995
1CD-FTV
116
(85)
SUV
TOYOTA RAV 4 I (_A1_) 2.0
1995.09
1997.12
1998
3S-FE
121
(89)
SUV
TOYOTA RAV 4 I (_A1_) 2.0 (SXA15G, SXA16_, SXA16G)
1997.06
1999.09
1998
3S-FE
135
(99)
SUV
TOYOTA RAV 4 I (_A1_) 2.0 4WD (SXA10, SXA11)
1994.06
2000.06
1998
3S-FE
129
(95)
SUV
TOYOTA RAV 4 I (_A1_) 2.0 4WD (SXA10, SXA11)
1996.07
2000.06
1998
3S-FE
128
(94)
SUV
TOYOTA RAV 4 I (_A1_) 2.0 4WD (SXA10)
1994.01
1999.09
1998
3S-FE
135
(99)
SUV
TOYOTA RAV 4 I Cabrio (_A1_) 2.0 4WD (SXA10)
1997.12
2000.06
1998
3S-FE
129
(94)
SUV
TOYOTA RAV 4 II (_A2_) 2.0 (ACA26)
2000.09
2003.12
1998
1AZ-FE
150
(110)
SUV
TOYOTA RAV 4 II (_A2_) 2.0 4WD (ACA21, ACA20)
2000.05
2005.11
1998
1AZ-FE
150
(110)
SUV
TOYOTA RAV 4 III (_A3_) 2.2 D 4WD (ALA30)
2005.11
2010.12
2231
2AD-FTV
133
(98)
SUV
TOYOTA RAV 4 II (_A2_) 2.4 (ACA28)
2000.08
2005.11
2362
2AZ-FE
163
(120)
SUV
TOYOTA RAV 4 II (_A2_) 2.4 4WD (ACA23, ACA22)
2003.08
2005.11
2362
2AZ-FE
152
(112)
SUV
TOYOTA RAV 4 III (_A3_) 2.4 i 16V
2005.11
2008.12
2362
2AZ-FE
152
(112)
SUV
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Toyota Rav 4

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4200

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
439.44 
zł
377.92
307.25 zł
(75.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4200

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
110.85 
zł
95.32
77.50 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
75.55 
zł
59.68
48.52 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOBIL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów 75W90 1l MOBILUBE

75W90 1l

API GL-5 MT-1 GL-4
Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
88.84 
zł
82.62
67.17 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4600

5W30 5l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
410.56 
zł
353.08
287.06 zł
(70.62 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 4l MAGNATEC syntetyczny

5W30 4l

API SQ
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
221.62 
zł
197.02
160.18 zł
(49.26 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 4l SYNPOWER

5W30 4l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
288.82 
zł
241.17
196.07 zł
(60.29 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 1l Mobil 1 syntetyczny

5W30 1l

API SL SM SN SJ
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
76.95 
zł
71.56
58.18 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

SHELL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów 75W90 1l Spirax syntetyczny

75W90 1l

Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
86.48 
zł
78.44
63.77 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 0W30 1l 8100

0W30 1l

API SP RC
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
97.97 
zł
77.39
62.92 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
74.70 
zł
59.02
47.98 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

ELF
Olej silnikowy 5W30 1l EVOLUTION

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
76.11 
zł
73.82
60.02 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: TOYOTA RAV 4 – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: TOYOTA RAV 4 powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: TOYOTA RAV 4 typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: TOYOTA RAV 4 jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: TOYOTA RAV 4, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: TOYOTA RAV 4?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: TOYOTA RAV 4? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: TOYOTA RAV 4, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: TOYOTA RAV 4 w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: TOYOTA RAV 4.